''Jedinstvo'' iz Duboke osvojilo prva tri boda

How Good Of A Friend Are You Really?

Proteklog vikenda od klubova sa teritorije opštine Kučevo , pobedu zabeležilo samo ''Jedinstvo'' iz Duboke.

Proteklog vikenda od klubova sa teritorije opštine Kučevo, pobedu zabeležilo samo ''Jedinstvo'' iz Duboke.

Kučevački klubovi su proteklog vikenda zabeležili jednu pobedu, tri remija i jedan poraz.Prva tri boda osvojilo je “Jedinstvo” iz Duboke, koje je u okviru 1. kola MFL “Dunav”  na svom terenu, posle mnogo truda savladalo “Napredak” iz Poljane sa 2:1. Gosti su prvi poveli ali domaći su golovima Saše Petrovića uspeli da preokrenu rezultat i ostvare značajnu pobedu.

Drugi kučevački ligaš u ovom takmičenju,”Polet “ iz Voluje, izgubio je kao domaćin od “Napredka” iz Bubušinca sa 1:3. U narednom, 2.kolu , “Jedinstvo” gostuje u Desinu gde ga dočekuje istomeni klub, dok “Polet” putuje u Bikinje na megdan imenjaku u Bikinju.

Zona Dunav

Oba kluba iz kučevačke opštine koji se takmiče u ovom stepenu odigrali su svoje utakmice bez golova. “RSK” iz Rabrova je na svom terenu remizirao sa “Gružom”  iz Gruže, a “Basarac” iz Mišljenovca je uspeo da osvoji bod u Vranovu u meču sa favorizovanim “Proleterom”. U 3. kolu “RSK” gostuje u Velikom Gradištu gde se sastaje sa VGSK-om dok “Basarac” na svom terenu dočekuje aktuelnog lidera prvenstva “Slogu” iz Batočine.

SRPSKA LIGA ZAPAD

Jedini srpskoligaš iz Braničevskog okruga  u okviru 2. kola na svom stadionu “Kraj Peka” odigrao je nerešeno sa “Slogom” iz Kraljeva, 1:1. Naredne subote putuje u Valjevo, na megdan “Budućnost-Krušiku 2014 ”

Zvižd – Sloga (Kraljevo) 1:1 (0:1)

Kučevo, stadion „Kraj Peka“,  gledalaca 300, sudija Lukić (Divci) 7 strelci : Stupar u 77 (Zvižd) Filipović  42 (Sloga) , žuti kartoni : Cvetanović  i Stanković (Zvižd) Drmanac  i  Đorđević (Sloga) , crveni karton : Babić Sloga)

Zvižd : Nikolić 7, Jovanović 7, Cvetanović 7, Gardić 6,5,  Drašković 7, Pavlović 6,5, Simić 6,5, Stupar 7, Ignjatović 7, (Jelić 6,5), Racković 6,5 (Stanković 7), Mišić 6,5, ( Golović 7)

Sloga : Božović 7,5, Pavlović 6,5 ,(Nikoličić 7), Parezanović 6,5, Kurandić 6,5, Babić 6, Drmanac 7, Đorđević 7, Marušić 6,5, (Drecun 6,5), Filipović 7, (Stolić -),Trnavac 6,5, Županjac 7

Igrač utakmice : Božović (Sloga)

Zvižd nije uspeo da savlada dojučerašnjeg prvoligaša. Na kraju je bilo 1:1 i Kučevljani tako nisu uspeli da ostvare pobedu ni u drugom meču na svom stadionu. Sama igra nije bila mnogo kvalitetna. Zvižd je imao prvu priliku u 9. minutu kada je Drašković ubacio sa leve strane a Mišić u padu šutirao preko gola.Nakon toga se igralo uglavnom oko sredine terena da bi gosti, na iznenađenje svih, poveli u 42.minutu preko Filipovića koji je posle dodavanja Đorđevića sa 5 metara sproveo loptu u mrežu.

Minut kasnije usledila je 100 % prilika za goste : Županjac je prodro po levoj strani, oštro ubacio po zemlji na drugu stativu gde je  Đorđević sa dva metra šalje u gol aut. U 52.minutu Pavlović je uposlio Stankovića koji je ubacio na peterac, gde je Ignjatović skočio i šutirao glavom, ali Božović je uspeo da odbrani. U 59. minutu nakon kornera Simić šutira sa desetak metara ali neko od odbrambenih igrača gostiju loptu sa gol linije izbacuje u teren.

U 67. minutu lopta je pogodila Ignjatovića u glavu koji je pao i morao da napusti teren. Na 1:1 izjednačio je Stupar u 77. minutu.Stanković je sa desne strane ubacio na levu stranu kaznenog prostora gostiju odakle ju je Golović vratio u peterac Kraljevčana gde se najbolje snašao Stupar i glavom je sproveo u mrežu. Priliku da osvoje sva tri boda domaći su propustili u 87.minutu kada je Stanković oštro šutirao iskosa sa leve strane, ali tik pored leve stative.