Line: 136

Line: 342

„Sloga“ preokretom poslala Kraljevčane u Srpsku ligu

How Good Of A Friend Are You Really?

Odlična fudbalska predstava na stadionu "Kraj Mlave". Fudbaleri „Sloge“ iz Kraljeva su iz dva šuta na gol dolazili dva puta do vođstva

Odlična fudbalska predstava na stadionu "Kraj Mlave". Fudbaleri „Sloge“ iz Kraljeva su iz dva šuta na gol dolazili dva puta do vođstva ali su u finišu domaćini ipak slavili.Junak pobede mladi Petrovčanin Nikola Džori Đorđević.

Utakmica je počela uz potpunu dominaciju domaćina i uz vidljivu grubu igru gostujućih igrača nad najboljim igračem prve lige Milanom Stojanovićem. Grube startove nad Stojanovićem, slabi sudija Maksimović nije adekvatno sankcionisao i tako unosi gnev među domaće igrače. I pored toga, Stojanović je bio najveći problem za gostujuće igrače ali, posle nekoliko grubih udaraca, nije više mogao da pruži maksimum.

„Sloga“ je u prvom poluvremenu propustila nekoliko prilika. U 39. minutu gosti su mozda tek drugi put prešli na polovinu „Sloge“, Mišić neoprezno startovao iskosa sa leve strane, posle dobro izvedenog prekida Anđelković je prevario odbranu domaćina i doveo goste u vođstvo 0:1. U 42. minutu pružila se najbolja šansa za „Slogu“, ispred Prekovića se sam našao Milan Stojanović ali je šutirao loše pored gola.

U drugom poluvremenu ista slika. „Sloga“ je krenula agresivno,šanse su se nizale kao na traci -  Lepojević, Kovačević, Petrović. U 59. minutu „Sloga“ stiže do izjednačenja, Lepojević šutira kao iz topa, lopta pogađa prečku, a u petercu se najbolje snalazi Nikola Đorđević i rezultat je 1:1. Petrovačka „Sloga“ nastavlja sa atacima i u jeku najvećih napada, ponovo neoprezni start Mišića, loša procena Rankovića prilikom centaršuta i Anđelković dovodi goste ponovo u vođstvo 1:2.

U tim trenutcima su svi na stadionu videli da tri boda odlaze u Kraljevo. Međutim, da tako ne bude pobrinuli su se Kovačević i ponovo najbolji akter Đorđević u 89. i 90.minutu i tri boda ostave u Petrovcu na Mlavi.