Sport

Sloga izgubila od „fenjeraša“

How Good Of A Friend Are You Really?

Radnički iz Kragujevca ostvario prvu ovosezonsku pobedu

Posle dugog perioda rada, teških napora i situacija, serije loših rezultata, fudbaleri Radničkog 1923 konačno su uspeli da, u prvoj prolećnoj utakmici  na domaćem terenu trijumfuju, i to nad ekipom Sloge iz Petrovca na Mlavi, rezultatom 2:1.

Radnički - Sloga

2 : 1

Najpre je mrežu gostiju, na asistenciju Vilotijevića, zatresao Dušan Stević, u 10. minutu i do kraja prvog poluvremena Kragujevčani su imali minimalnu prednost. Međutim, na samom početku drugog poluvremena, u 52. minutu, Đorđević je goste doveo do izjednačenja. Igrači obe ekipe su se razigrali, želeći za sebe čitav plen. Tako je u 82. minutu zbog nedozvoljenog starta u svom šesnaestercu, crveni karton u ekipi Sloge dobio Ivanović, a sudija Ostraćanin pokazao je na belu tačku. Sigurni „egzekutor“ za domaćina bio je kapiten Uroš Vidović, koji je izazvao opštu radost na tribinama i kako se kasnije ispostavilo – postavio konačan rezultat: Radnički 1923 – Sloga PM  2:1.

RADNIČKI 1923 – SLOGA PM 2:1 (1:0)

KRAGUJEVAC, STADION ‘ČIKA DAČA’

RADNIČKI 1923: Kostić Marko, Nikolić David, Milojević Goran, Petrović Lazar, Aleksić Filip, Vidović Uroš, Trajković Dragan (od 85. Urošević), Vilotijević Žarko (od 78. Nedeljković), Gavrović Petar (od 65. Popović), Stević Dušan, Lukić Jovan.

SLOGA PM: Ranković Dejan, Đoković Nikola, Pavić Lazar (od 55. Anđelković), Vlašić Radoslav, Ivanović Filip, Antanasijević Dragan, Ivić Lazar, Lepojević Goran, Đorđević Nikola, Memedović Marko (od 85. Petronijević), Milošković Stanimir (od 46. Reljić)

Sudije: Ostraćanin Stanko (Kraljevo)
Pomoćnici: Pešović Milan (Kraljevo) i Ranković Radomir (Smederevo)
Četvrti sudija: Krstić Bojan (Beograd)
Strelci: Stević u 10. i Vidović u 83. minutu (iz penala) za Radnički 1923 i Đorđević u 52. minutu za Slogu PM
Žuti kartoni: Milojević, Trajković, Aleksić (Radnički 1923); Anđelković (Sloga PM)
Crveni kartoni: Stević (Radnički 1923); Ivanović (Sloga PM)