„Mladi radnik 1926“ pobedio „Slobodu“

Braničevo

Sport

How Good Of A Friend Are You Really?

U okviru 13. kola Srpske lige Zapad predstavnici iz Braničevskog okruga su ostvarili jednu pobedu i jedan nerešen rezultat.

„Mladi radnik 1926“ je na svom terenu dočekao užičku „Slobodu“ koja se pre utakmice na tabeli nalazila uz Požarevljane. Utakmica je bila tesna, moglo se videti nekoliko spornih situacija u kojima su domaći igrači tražili jedanesterac. U 81.minutu u kaznenom prostoru gostiju igrač „Slobode“ je visoko podigao nogu i tom prilikom zakačio Predraga Luku što je glavni sudija okarakterisao kao penal. Precizan sa bele tačke bio je Nenad Stanić za konačnih 1:0.

U jednom od derbija kola koji je odigran u Kragujevcu, ekipa „Sušice“ je dočekala „Slogu 33“ iz Petrovca na Mlavi. Blagi favorit samo zbog prednosti domaćeg terena bili su Kragujevčani koji su želeli da osvoje ceo plen. Nakon odigranih 90 minuta i po koje šanse na obe strane utakmica je završena rezultatom 0:0.

Braničevski Srpskoligaši se nalaze na petoj i šestoj poziciji sa po 22 boda, a idućeg vikenda očekuje nas kako ligaški, tako i okružni derbi dva najbolja tima u okrugu, a to su „Mladi radnik 1926“ i „Sloga 33“. Šteta je što će ova utakmica proći bez publike zbog epidemioloških mera, jer bi se za tribine stadiona u Petrovcu tražila karta više.