Atletski klub ”Požarevac” nastavlja da niže uspehe

Požarevac

Sport

How Good Of A Friend Are You Really?

Na kvalifikacijama Kupa Srbije ženska ekipa Atletskog kluba ,,Požarevac” u sveukupnom plasmanu osvojila je drugo mesto u Centralnoj Srbiji i donela pehar u Požarevac.

Stefan Budimir, Maša Rajić, Janja  Ranđelović i Katarina Rogozarski obogatili su svoj klub za četiri medalje u prvom danu kvalifikacija Kupa Srbije.

Katarina Rogozarski je u trci na 1.500 metara osvojila zlatnu, a Janja Ranđelović u istoj trci srebrnu medalju. Stefan je osvojio  bronzu u disciplini skok u dalj, a Maša takođe bronzu u trci na 400 metara u kojoj se prvi put oprobala.

Drugog dana kvalifikacija Kupa Srbije za starije juniore i juniorke Maša Rajić osvojila je zlatnu medalju u trci na 800 metara. U istoj trci Katarina Rogožarski osvojila je bronzanu medalju. Kristina Stojanović se takođe okitila bronzom u trci na 3.000 metara.

Za uspeh su, pored takmičara, zaslužni i njihovi treneri Miloš Ilić i Miroslav Jovanović.