Line: 138

Line: 342

Bodovi nade za „Zvižd“, „Vučice“ praktično u Super A ligi

How Good Of A Friend Are You Really?

Nakon pobeda u jučerašnjim utakmicama „Zvižd“- a nad Šumadijom od 3:1 i rukometašica Kučeva nad Pančevom od 30:25, sportsko nebo nad Kučevom mnogo vedrije.

Na teritoriji FSRZ Srbije u sredu, 27.maja u Srpskoj ligi Zapad i Zoni Dunav odigrano je 27 kolo.„Zvižd“ je na svom stadionu „Kraj Peka“ dočekao direktnog konkurenta u borbi za opstanak - „Šumadiju“ iz Aranđelovca i posle velike borbe uspeo da nakon 0:1 smogne snage i preokrene rezultat u svoju korist i na kraju slavi  sa 3:1.

Ovim rezultatom Kučevljani dele 10. i 11. mesto na tabeli sa „Šumadijom“ sa po 33 boda i nalaze se „iznad crte“, odnosno, nisu u zoni ispadanja. Ali predstoji im velika borba kako bi sačuvali srpskoligaški status.Naime, izvesno je da su iz lige već ispali „Jošanica“ iz Novog Pazara, „Bane“ iz Raške, „Jasenica 1911“ iz Smederevske Palanke i „Pobeda“ iz Beloševca. Neizvesno je ko će im se pridružiti kao 5. tim u ispadanju. Trenutno je to „Karađorđe“ iz Topole koji  na 12. mestu na tabeli sa 32 boda.Iznad njega su „Zvižd“ i „Šumadija“ sa po 33 boda, „Rudar“ iz Kostolca sa 34 i „Šumadija 1903“ sa 35 bodova.

„Zvižd“ do kraja prvenstva prvo gostuje u Lajkovcu gde igra sa drugoplasiranim „Železničarem“, pa dočekuje „Jošanicu“ i u poslednjem kolu putuje u Rašku.Po nekim proračunima 39 bodova bi bilo dovoljno za opstanak ali da li će stvarno biti tako, ostaje da vidimo.

U Zoni Dunav „Basarac“ iz Mišljkenovca je na svom terenu savladao „Mladi radnik“ iz Radinca i time skoro sigurno obezbedio opstanak. RSK iz Rabrova je posle velike borbe poražen u Velikoj Plani sa 3:2.

RUKOMET

Nakon 8. kola u MPRŽ sada samo pravo čudo treba da se desi pa da timovi „Kučeva“ i „Sloge“ iz Petrovca ne postanu novi članovi Super A lige. Naime, sada klubovi iz Braničevskog okruga imaju po 14, a sledi ih tim Pančeva sa 10 bodova.Ova razlika za pančevke je skoro nedostižna, posebno kada se uzme u obzir da su u obe utakmice sa Kučevom izgubile a da ih je i „Sloga“ savladala na svom terenu.         .

UTAKMICE

Zvižd –Šumadija 3:1 (0:0)

Kučevo, stadion „Kraj Peka“,

Gledalaca 200

Sudija Jakovljević /Ljig/ 8

Strelci: Ignjatović u 79, Stanković u 86 i Stojadinović u 90+2 (Zvižd) Radovanović u 53 (Šumadija),

Žuti kartoni: Simić, Jovanović, Blagojević, Ignjatović i Kocić (Zvižd) Drašković, Karadinović, Matić, Pavlović i Jovanović (Šumadija)

ZVIŽD: M Nikolić 8 Joivanović 8 Stanojević 8 Simić 8 Drašković 8 L Lazić 8 Živanović 8 (Blagjević 8) N Lazić 8 Ignjatović 8,5 (Vukićević ) Stojadinović 8 S Nikolić 8 (Stanković 8,5)
ŠUMADIJA : Nićiforović 7 Matiojašević 7 Mihailović 7 Matić 7 Kačarević 6,5 Drašković 7 Stevanović 6,5 (Pavlović 7) Karadinovi8ć 6,5 (Jovanović 6,5) Božović 7 Radovanović 7,5 (Terzić 7) Spasić 7

Igrač utakmice Stanković (Zvižd)

Domaći su u meč ušli sa imperativom pobede, a gosti da se dočepaju boda. I tako se i igralo. „Vukovi“ su imali konstantnu terensku inicijativu, a Aranđelovčani su svoje šanse tražili iz kontri.

Šansu prvog dela meča propušta Stojadinović u 24 minutu kada se našao sam ispred Nićiforovića, na nekih 7-8 m iskosa sa leve strane ali njegov udarac golman brani. Svoju najbolju priliku gosti su propustili tri minuta kasnije kada se posle prodora Mihailoviuća po levoj strani i ubačene lopte negde oko tačke za kaznbeni udarac Stevanović dobro snašao i oštro šutirao ali Nikolić je bio siguran. Do kraja prvog dela domaći su imali još nekoliko poluprilika ali na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku ista slika – domaći napadaju, u 46 m Ignjatović glavom pokušava ali nije dobro zahvatio loptu i ona odlazi u gol aut.U 51 minutu Stefan Nikolić prima loptu na 25 m od gola gostiju, dribla dva igrača, šutira i kad su svi već videli loptu u mrežu ona udara u stativu i odbija se. Dva minuta kasnije gosti izvode kontru, Nikolić brani prvi udarac lopta se odbija na 5 m do Radovanovića koji je šalje u mrežu. Bilo je to 0:1.

Domaći kreću na sve ili ništa i u 79 m nabačenu loptu od Stankovića Ignjatović zahvata vrhom kopačke ona je zakačila jednog od odbrambenih igrača gostiju i odlazi u gol. Zvižd sad još više napada i u 86 m mladi Stanković strahovitim volejem sa 17 m dovodi kučevljane u vođstvo. Konačni rezultat 3:1 , postigao je Stojadinović u nadoknadi vremena kada je lob udarcem sa 16 m prevario istrčalog golmana gostiju i potvrdio zlkata vrednu pobedu kučevljana u borbi za opstanak

Kučevo – Pančevo 30:25 (17:14)

Kučevo, Hala sportova u Kučevu,

Gledalaca 250,

Sudije: Obradović i Vučić,

Sedmerci Kučevo 4/4 Pančevo 2/2

Isključenja :Kučevo 6 m Pančevo 4 m

Kučevo : Petrović, Đukić 1 Milošević 3  Jevremović 5 Cvijanović, Stanić, Krstović, Belić 1 Rajić, Obrenić 5  Gojković 11 Stojiljković 4

Pančevo : Terzić. Radojčin 11 Beader 3 Dosić, Josimov 2  Tanelov 1 Stanišković 1 Pavlović, Ničevski 3 Stefanović, Pavlopvić 1 Milićević 3

Igračica utakmice: Gojković Jelena Kučevo

„Vučice“ su još jednom dokazale da su nepriksnovene i MPRŽ – po drugi put je savladana ekipa Pančeva, koja je pre početka baraža važila za jednog od glavnih favorita za plasman u Super A liga.

Gošće su tokom prvog dela utakmice, koliko toliko uspevale da održe rezultatsku neizvesnost – poslednji put su uspele da izjednače u 27. minutu na 14:14. Ipak na odmor se otišlo sa tri gola prednosti za Kučevljanke da bi tokom nastavke, igračice Kučeva u više navrata vodile i sa po 8 golova prednosti. Na kraju je bilo +5 (30:25) i čini se da je pitanje novih članova Super A lige, posle ovog kola rešeno.