Foto: Pixabay.com
How Good Of A Friend Are You Really?
U svetu se danas obeležava Međunarodni dan programera, koji je ustanovljen 2009. godine u Rusiji i od tada zvanično priznat kao praznik.
U Srbiji je prema poslednjim procenama zaposleno njih oko 120.000, a država prati evropski trend velikog porasta potražnje za ovom profesijom, te je ovaj broj programera samo trenutno stanje, kažu stručnjaci, piše Politika.
U Evropi ima više od pet miliona programera i predviđa se porast za još milion do 2028. godine, navodi Politika.
Više o tome pročitajte OVDE.
Dan za obeležavanje je simbolički izabran – svaki 256. dan u godini, jer je to broj koji označava količinu različitih vrednosti koje se mogu predstaviti 8-bitnim bajtom – najmanjom jedinicom za predstavljanje podataka na računaru.