Omladinci „Mladog radnika 1926“ srušili „Đerdap“ u Golupcu

Braničevo

Sport

How Good Of A Friend Are You Really?

Omladinci „Mladog radnika 1926“ u okviru četvrtine finala Kup takmičenja koje organizuje Fudbalski savez Braničevskog okruga, nadigrali su po godinama iskusnije fudbalere iz Golupca i pobedili rezultatom 3:1.

Fudbaleri iz Požarevca na megdan ekipi iz Golupca došli su sa igračima koji imaju između 17 i 22 godine i od kojih je većina deo omladinskog tima ovog kluba, dok su trojica igrača prvotimci.

Na početku utakmice viđene su dve prilike koje su Požarevljani imali, ali nisu ih realizovali. U prvom poluvremenu videle su se akcije ispred oba gola, međutim, na poluvreme se otišlo sa 0:0.

Drugo poluvreme je obilovalo kako golovima, tako i žustrim duelima igrača, žutim kartonima i čak jednim crvenim kartonom. Na samom početku drugog poluvremena za „Mladi radnik 1926“ gol je postigao Mario Sokolović, da bi nekoliko minuta kasnije „Đerdapu“ bio dosuđen kazneni udarac za izjednačenje. Penal je realizovao Nikola Jelić.

Nakon izjednačenja usledile su akcije na obe strane terena gde su gosti bili uspešniji. Aleksa Janušević bio je strelac drugog i trećeg gola za goste, gde je jedan dat iz penala, a drugi iz uigrane akcije. Domaćini su ostali bez Saše Nastasovića u 67.minutu zbog dobijenog drugog žutog, odnosno crvenog kartona.

U polufinalu Kupa koje se igra u sredu „Mladi radnik 1926“ na svom terenu dočekuje „Pomoravlje“ iz Vlaškog Dola. Susret se igra na Gradskom stadionu u Požarevcu od 17:30 bez prisustva publike.