ŠKOLSKA UPRAVA POŽAREVAC: Nema zaraženih đaka, oko 12 odsto ne pohađa nastavu

Braničevo

Društvo

ŠKOLSKA UPRAVA POŽAREVAC: Nema zaraženih đaka, oko 12 odsto ne pohađa nastavu

Foto: arhiva

How Good Of A Friend Are You Really?

U četvrtak izostalo oko 11 odsto učenika osnovnih i 12 odsto učenika srednjih škola na teritoriji Školske uprave Požarevac koja pokriva Braničevski i Podunavski okrug. Zasebnih podataka po okruzima u Školskoj upravi nemaju.

Po rečima Veliše Joksimovića, načelnika Školske uprave u Požarevcu, izostanak učenika iz škola prati se na dnevnom nivou i presek stanja je svakog dana u 15 časova. Podaci se prosleđuju resornom ministarstvu.

„U nekim školama nema izostanaka, a negde i do 15 odsto učenika nije u klupama. Različita je situacija od škole do škole. Nema čak ni sumnje da je neko dete zaraženo, ali ima dece koja su ostala kod kuće jer su im roditelji došli iz Italije, gde rade, što je u skladu sa merama“, rekao je Joksimović.

Veliša Joksimović, načelnik školske uprave

Prema Joksimovićevim rečima, inspektori obilaze škole.

Inspekcije su na terenu, insektori su obišli više od polovine škola u Požarevcu, a na terenu je i republički inspektor. Preduzimaju se sve mere u skladu sa dopisom ministra prosvete i nadležnih organa“, potvrdio je za naš portal načelnik Školske uprave Požarevac.

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja direktorima svih osnovnih i srednjih škola na teritoriji Srbije, zbog novonastale situacije oko korona virusa, izdalo je posebne preporuke koje treba primeniti.

U njima se napominje da je potrebno: redovno održavanje školskog prostora, provetravanje učionica, čišćenje dvorišta i učionica i redovno pražnjenje korpi za otpatke koristeći pritom rukavice, pranje i dezinfikovanje podova, zidova, vrata i površina klupa, redovno snabdevanje tečnim sapunom toaleta, učionica i trpezarija, podsticanje učenika na pranje ruku, preporučiti učenicima i odraslima da ne dodiruju oči, usta i nos neopranim rukama, ne razmenjivati hranu i ne koristiti iste flašice za vodu, upotrebljene papirne maramice i ubruse redovno odlagati u korpe za otpatke.

Takođe, neophodno je planirati časove odeljenskog starešine u svim razredima posvećene održavanju lične higijene i neposrednog okruženja, ali i komunikaciji koja nije podložna panici i širenju neproverenih informacija, preporučiti roditeljima i učenicima da se odlože proslave i druženja, planirati aktivnosti učeničkog parlamenta koje će podsticati učenike na redovno održavanje lične higijene i održavanje školskog prostora, postaviti preporuke o preventivnim aktivnostima na sajt škole, u okviru nastavnih i vannastavnih aktivnosti planirati, u skladu sa predmetnom oblašću, vaspitno-zdravstvene teme odnosno upoznavanje sa putevima virusnih infekcija i informisanja.

To Top