Line: 136

Line: 342

''Vukovi sa Peka'' savladali ''Homoljac''

How Good Of A Friend Are You Really?

U trećoj pripremnoj utakmici „vukovi sa Peka“ savladali „Homoljac“ u Žagubici rezultatom 4:0.

„Zvižd“ je pripreme za novu sezonu počeo 11.jula. Radi se izuzetno naporno jer je svima u klubu jasno da će Srpska liga „Zapad“ od ove jeseni biti jača nego protekle godine.

Zvonko Armuš i Siniša Marković

Kada je u pitanju protekli period, moram istaći da smo zadovoljni postignutim.Uspeli smo da sačuvamo srpskoligaški status i pored toga što je iz lige ispalo čak 5 klubova.Sada smo iskusniji i ambicije su nam porasle“, ističe predsednik UO Zvonko Armuš.

Predsednik kluba Zvonko Armuš i član UO Siniša Milošević

Stručnom štabu i igračima smo omogućili sve što je potrebno za kvalitetne pripreme”, nadovezuje se Siniša Milošević, član UO kluba i dodaje da očekuje da im to vrate dobrim rezultatima u prvenstvu, a cilj je, bez lažne skromnosti, borba za sam vrh tabele.

N. Tomić, S. Mišić, A. Rajić

Stručni štab kučevačkog srpskoligaša koji čine  šef struke Srećko Mišić (nosilac UEFA  A licence), trener Nenad Tomić  (UEFA B licenca ) i trener golmana Aleksandar Rajić (C licenca) produžio je ugovor sa klubom i za narednu sezonu.

Miloš Gardić, šef struke Srećko Mišić i Srđan Cvetanović

Zadovoljan sam dosadašnjim tokom priprema. Radimo izuzetno naporno, do sada smo odigrali tri pripremne utakmice a u planu je da 26.jula igramo sa VCGSK-om u Velikom Gradištu, pa da prvog vikenda u avgustu učestvujemo na turniru u Vranovu gde će igrati još “Radnički” iz Niša, “Radnički” iz Svilajnca i domaći “Proleter”.Sledi još jedna utakmica sa VGSK-om a onda 8. avgusta generalna proba sa protivnikom  koji još nije određen”, rekao je Mišić.

M. Gardić S. Mišić i S. Cvetanović

On je još dodao da, kada se radi o pojačanjima, do sada je na probi bilo nekih 20-ak igrača od kojih računaju na njih 8 da mogu zadovoljiti kriterijume.No to još nije sve.Do kraja ove nedelje trebalo bi da dobiju još dva pojačanja sa izuzetno zvučnim imenima.

Tomić, Mišić, Rajić

„ Dobar rad u mlađim kategorijama polako donosi rezultate. Juče je u Žagubici za prvi tim debitovao Jovan Manojlović (1999), vanserijski talenat od koga mnogo očekujemo u sledećim sezonama”, ponosno je dodao trener Tomić.

Homoljac – Zvižd  0:4 (0:3)

Žagubica, stadion Homoljca,

Sudija: Radovanović (Suvi Do)

Strelci: Ignjatović u 3 m, Racković u 15 m, Pavlović u 30 i Karna u 49 m

Homoljac : Janković,Dulkan, Simić Nikolić, Bajinović, Bosnić, Radovanović ,Đuričin, Lazarević, Karanović, Milošević  i Venčić
Igrali su još: Kalinić, Janaćković, Petrović

Zvižd : Nikolić, Jovanović,  Cvetanović, Gardić, Drašković, Blagojević, Stupar ,Pavlović, Ignjatović, Racković Mišić
Igrali su još: Živković, Đokić, Stojadinović, Manojlović, Simić, Karna, Živanović, Stanković, Jelić i Božović.

“Zvižd” je tokom čitavog toka utakmice imao terensku inicijativu i napadao na gol domaćina. Kučevljani su poveli u 3 minutu kada je Pavlović prekinuo jedan pas domaćih, ubacio loptu Ignjatoviću koji je smirenim udarcem sa desetak metara postigao gol. Na 2:0 povisio je Stupar u 15 minutu. Pavlović je lepo prodro po desnoj strani i ubacio u kazneni prostor domaćih gde je najviši u skoku bio Racković i šutirao glavom u prečku-lopta se odbila do Stupara koji ju je sa par metara poslao u gol.

U 24 minutu najlepši momenat na utakmici : agilni Jovanović je sam prodro po desnoj strani, predriblovao nekoliko domaćih igrača i strahovitim šutem poslao loptu u gol. Konačni rezultat postigao je Karna u 49 minutu - sam je oduzeo loptu na sredini terena, prešao sa 30 metara i sa nekih dvadesetak metara spoljnim felšom poslao loptu iza Jankovićevih leđa u mrežu.

Manojlović Jovan

Utakmicu je obeležio debi mladog Jovana Manojlovića (1999) koji je pružio odličnu partiju u svom prvom nastupu u seniorskoj konkurenciji.