Sport

Zvižd izgubio od Užičana

How Good Of A Friend Are You Really?

Uprkos porazu Zvižda, solidan fudbalski vikend Kučevljana

„Zvižd“ je u okviru 26. kola Srpske lige Zapad na svom stadionu dočekao ekipu „Jedinstvo Putevi“ iz Užica i doživeo još jedan poraz na svom terenu: bilo je 0:4 za goste. Pitanje pobednika bilo je rešeno još u prvom poluvremenu kada su Užičani poveli sa tri pogodka razlike.Posle ovog poraza , Kučevljani su čvrsto prikovani za dno tabele sa 20 osvojenih bodova i sada i bez teoretske šanse da se uključe u borbu za opstanak, pogotovo kada se uzme u obzir činjenica da će iz Srpske lige Zapad ispasti pet klubova, a u nekim varijantama čak i 6 .U narednom kolu, u sredu 25. maja , „Zvižd“  gostuje „Slogi“ iz Požege.

Što se tiče Zone „Dunav“, „RSK“ je na svom terenu u Rabrovu naneo težak poraz ekipi GFK „Jasenice“- pobedio ih je sa 3:0 i sada se nalazi na 5. mestu na tabeli, sa 43 osvojena boda.U narednom kolu gostuje  „Rudaru“ u Kostolcu, ekipi koja se grčevito bori za opstanak.

Pioniri FK Basarca i FK RSK-a

„Basarac“ je na svom terenu savladao tim „Morave“ iz velike Plane pogodkom Tihomirovića u 30 minutu iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Ovim trijumfom Mišljenovčani su skoro izvesno obezbedili opstanak u zonaškom društvu. Naredni meč igraju već u sredu kada odlaze u Žagubicu na megdan „Homoljcu“

MFL „Dunav“  - „Jedinstvo“ iz Duboke je u ovom kolu bodove osvojilo službenim rezultatom jer je „Vihor“ iz Maljurevcu odustao od daljeg takmičenja. Tako su Dubočani sada drugi na tabeli sa 43 osvojena boda , a to je pozicija koja vodi u „baraž“ za popunu Braničevske okružne lige. Narednog vikenda dočekuju aktuelnog lidera šampionata „Borac“ iz Klenovnika.

„Polet“ iz Voluje je neočlekivano poražen u Kurjaču sa 0:3 pa je umnogome pokvario svoju poziciju na prvenstvenoj tabeli : sada je šesti sa 37 bodova. U narednom kolu gostuje ekipi „Jedinstva“ iz Ljubinja.