Odbojkaši “Mladog radnika“ nisu uspeli da ostvare istorijsku pobedu

Požarevac

Sport

How Good Of A Friend Are You Really?

Ekipa „Mladog radnika“ je u finalu Kupa Srbije, održanom u Lajkovcu, izgubila od odbojkaša „Partizana“, rezultatom 3:1.

U nedelju je održano finale 57. Kupa Srbije u konkurenciji seniora. Pred oko 2.800 gledalaca u Hali sportova u Lajkovcu odigran je uzbudljiv meč, nakon kog je trofej posle 32 godine pripao crno – belima, osmi put u istoriji kluba.

Početak meča bio je u znaku „Partizana“, sjajnom blok igrom i odličnim napadima, osvojili su prvi set, rezultatom 25:17.  Ekipa „Mladog radnika“ je uspela da preuzme inicijativu i drugi set završi u svoju korist, rezultatom 25:23.

Treći set obeležio je pad koncentracije požarevačkih odbojkaša, pa je „Partizan“ slavio sa 25:15. Tokom čitavog četvrtog seta „Mladi radnik“ je bio bolji i u nekoliko navrata imao je veliku prednost, međutim, u finišu seta „Partizan“ je stigao najpre do izjednačenja, a onda u uzbudljivoj završnici preokrenuo na 25:22 i nakon 101 minuta igre stigao do trijumfa.

„Mladi radnik“ osvojio je srebro, što je takođe veliki uspeh.