Požarevljanka osvojila zlato u Slovačkoj

Požarevac

Sport

How Good Of A Friend Are You Really?

Požarevačka atletičarka, Maša Rajić, osvojila je zlatnu medalju na Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Slovačkoj.

Petnaestogodišnja Maša je nakon osvojenog prvog mesta u svojoj kvalifikacionoj grupi, zablistala i u finalu, gde je za 2:11:95 istrčala 800 metara i došla do najsjajnijeg odličja.

„Veoma mi je drago što sam pobedila u trci na 800 metara i što se moje prvo veliko takmičenje završilo dobro. Imala sam tremu, ali se nisam plašila jer znam da niko nije toliko bolji od mene. Ovu trku ću pamtiti ceo život“, istakla je Maša, kako se navodi na sajtu Olimpijskog komiteta Srbije.

Podsetimo, na ovom takmičenju u Banskoj Bistrici Srbiju predstavljaju mnogobrojni mladi sportisti, kako u individualnim, tako i u timskim sportovima.

Predstavnici Srbije, zaključno sa današnjim danom, osvojili su ukupno pet medalja - dve zlatne, dve srebrne i jednu bronzanu, a do kraja takmičenja ostala su još dva dana.